Birbirinden Güzel Modern Salon Dekorasyon Örnekleri

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri – Salon dekorasyonu denince akla genel anlamda avangard-klasik tarz mobilyalar, abartılı mobilya işlemeleri, altın varaklar, gümüş yaldızlar, simli duvar kağıtları, Fransız perdeler, damask halılar vs vs. Lüks adına akla gelebilecek ne varsa salon dekorasyonlarında kullanılırdı.

Kullanılırdı diyoruz, zira yükselen modern dekorasyon trendleri ve salon anlayışının yavaş yavaş avrupai bir hal alması, salonların günlük yaşama da dahil edilmesi bu lüks vurgusunun tahtını derinden salladı. Yeni evlenecek, genç nesile şöyle bir baktığınızda salonların onlar için ne kadar gereksiz, varsa da atıl değil, sadece konuklara ayrılmış bir oda değil günlük hayatta da kullanılabilir bir tarzda dekore ettiklerini göreceksiniz. 

İskandinav Tarzı Dekorasyon Örnekleri Salon Dizaynı

İskandinav Tarzı Dekorasyon Örnekleri Salon Dizaynı

Modern dekorasyon tarzları arasında son zamanlarda İskandinav stili pek bir tutuluyor. Yeni nesil Ikea'dan seçtikleri möble ve halılarını modern salon dekorasyonlarında kullanıyorlar. Sonuçta ortaya eskisi gibi Fransız saraylarını andıran değil, gayet açık ve bembeyaz İskandinav tarzı salon dekorasyonları çıkıyor.

Salon Dekorasyonu İçin Modern Örnekler

Salon Dekorasyonu İçin Modern Örnekler

Ayrıca artık salonlarda klasik avangard tarzlarda mobilyaları görmek zor, zira modern dekorasyon olgusunda bu tarz bir koltuk takımı veya orta sehpa yok. Modern mobilyalar yeni salon dekorasyonlarının bir numaralı argümanları.

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri

Modern mobilya denince de akla köşe takımları geliyor elbette. Şık ve modern köşe takımları artık sadece oturma odalarında değil, modern salon dekorasyonlarında da sıklıkla kullanılıyor. Birde TV üniteleri var tabi, modern salon dekorasyonlarının olmazsa olmazları arasında. 

Modern salon dekorasyonu hakkında biraz daha ipucu ve bolca örnek isterseniz foto galerimizi ziyaret etmenizi öneririz. Bu galeri içerisine sizldere ilham kaynağı olacak çok sayıda örnei bir arada bulacaksınız… 

MODERN SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ