Tablo Gibi Güzel Şömine Modelleri

Şömine Dekorasyon Fikirleri Örnekleri – Kışlık evler dışında son yıllarda merkez yaşam alanlarında da yeni mimaride kullanılan ve özellikle yeni evli çiftlerin tercihi olan şömine modelleri, son dönemde soğuk bölgeler kadar sıcak iklime sahip bölgelerde de rağbet görmeye başladı.

Mimari açıdan ısıtma yöntemi olarak tercih edilmesinin yanı sıra çiftler tarafından romantik bir dekorasyon ayrıntısı olarak kabul gören şömine modelleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da yeni tasarım akımları yaratacak cinsten örnekler ile görücüye çıkıyor. Genel hatlarını oyma ve desenli taşların oluşturduğu ve yerel motiflerin göze çarptığı 2016 şömine modelleri, renk konusunda da farklı zevklere ve tercihlere göz kırpıyor. Bizlerde bu sayfamızı evlerinde şömine gibi şık bir aksesuar görmek isteyen takipçilerimiz için birbirinden güzel şömine dekorasyon örneklerine ayırıyoruz.

En Güzel Şömine Dekorasyon Örnekleri

En Güzel Şömine Dekorasyon Örnekleri

Şömine denince insanların aklına taş duvarlar yada rustik dekorasyon uygulamaları geliyor. Şöminenin ısıya bağlı tabiatından ve doğal bir göünüm kazanması açısından bu durum gayet normal.

Değişik Şömine Tasarımlarından Örnekler

Değişik Şömine Tasarımlarından Örnekler

Ancak yaşadığımız apartman dairelerinde taş olgusunu gerçekleştirmek, rustik dekorasyonlara imza atmak bir hayli zor. Şimdinin modern şömine uygulamalarında daha çok 3D Duvar panellerine rastlıyoruz.

Modern Şömine Dekorasyonları

Modern Şömine Dekorasyonları

Bu durum şöminelerin modern dekorasyon tarzları arasına girmesini tetiklerken, ortaya dekorasyon adına şahane olarak nitelendirebileceğimiz işlerde çıkmıyor değil.

Şöminde dekorasyonu ucu oldukça açık bir konu, bu ve bunun gibi yüzlerce örnek verebiliriz. Bizler bu sayfamızda bu örnekler arasından farklı zevklere hitap edecek örnekleri sizler için bir araya getirdik. Foto galerimizde yer alan gayet özgün tasarımlara sahip şömine modellerini inceleyenbilir, bu şık görsellerden ilham alabilirsiniz… 

En Güzel Şömine Modelleri Galerisi