Koyu Renk Trendleri ile Şık Bir Ev Dekorasyonu

Koyu duvar boyası renkleri – Söz konusu koyu renkler olunca ev dekorasyonunda düşünüldüğünde hiç mantıklı gelmiyor olabilir, ancak, kahve, siyah, gri gibi renkler şu sıralar yükselen dekorasyon trendleri arasında yer alıyorlar. Aslında koyu renkler dekorasyonunuz da sofistike bir his yaratmanın kolay ve bütçeye uygun bir yoludur. Özellikle tek bir duvarı boyuyorsanız çok azı ile büyük bir değişim sağlayabilirsiniz. Aslında koyu renkler sizi korkutmasın. Çok hoş renk kombinleri ile şahane dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

koyu-renkle-dekore-edilen-calisma-odasi

Eğer bu tarz bir dekorasyona uygun bir bütçeyle sahip olmak istiyorsanız sizler için bir araya getirdiğimiz koyu renkli dekorasyon türyolarımızı göz önünüze almanızı öneririz.

Örneğin mor renkli bir duvar, dekorasyonunuza tutku katacaktır ve oturma odaları gibi daha geniş alanlarda çok işe yarar. Hele çarpıcı bir etki için yosun yeşilleri, yoğun sarılar gibi tamamlayıcı renklerle eşleştirdiğinizde ortaya inanılmaz bir dekorasyon çıkarabilirsiniz…Çok koyu renklerden hoşlanmayanlar açık renklerle bunu dengeleyebilirler.

Mor Duvar Renkleri ile Dekorasyon Örnekleri
Mor Duvar Renkleri ile Dekorasyon Örnekleri

Herhangi bir mekânı olduğundan daha lüks göstermenin hızlı bir yolu ise koyu gridir. Gri renk dikkat çekmez ve nötr bir arka plan için beyaz veya krem rengine mükemmel bir alternatiftir. Koyu ve sıcak renkler arasında yer alan kırmızının koyu, çikolata tonu mekanlarda bol miktarda drama yarattığı için ölçülü kullanmak gerekir.

Ev Dekorasyonunda Koyu Duvar Renkleri
Ev Dekorasyonunda Koyu Duvar Renkleri

Okyanus yeşili ise oldukça rahatlatıcı bir renktir ve evinizin her yerinde özgürce kullanabilirsiniz. Rahatlatıcı bir etki için görünümü nane yeşili ile dengeleyin veya cesur davranın ve hardal sarısı ile eşleştirebilirsiniz. Mavinin her tonu aslında her eve dekorasyona çok yakıştığını düşünüyorum. Krem beyaz sarı gibi renklerle kombine edildiğinde ortaya değişik manzaralar çıkabilir.

Koyu Duvar Renkleri ile Dekorasyon Fikirleri
Koyu Duvar Renkleri ile Dekorasyon Fikirleri

Zarif bir yemek odası dekorasyonu için nötrler renkler ideal bir tercih olacaktır. Zümrüt yeşili, kadifemsi maviler ve altın rengi gibi hayranlık uyandırıcı renkler genel olarak zenginlik ve lüks ile ilişkilendirildiklerini unutmayın.