Ev Dekorasyonunda Muhteşem Siyah ve Beyaz Kombinasyonları

Siyah ve Beyaz Ev Dekorasyon Örnekleri – Siyah renge insanoğlu tarafından çeşitli anlamlar yüklenmiştir. Kimi zaman kötülüğü, kimi zaman asaleti temsil ettiğine inanılır. Tam tersi olan beyaz renk içinde farklı nitelendirmeler, farklı temsiliyetler atanmıştır. Beyaz zerafet ve masumiyetin simgesidir. Gelinlikler bunun için genelde beyazdır, cenazelerde ise yası temsil ettiği için siyah tercih edilir.

Ancak bir biri ile tamamen, taban tabana zıt bu iki renk bir arada kullanıldıklarında ortaya harika kontrastlar çıkar. Bu giyim modasında da, dekorasyon trendlerinde de böyledir ve aradan geçen yüzyıllara rağmen favori kombinasyon olmalarından hiç bir şey kaybetmemişlerdir. Öyle görünüyor ki insanoğlu dünyanın sonuna kadar hemen her olguda bu iki rengi kullanmaya devam edecek.

Siyah Beyaz Ev Dizaynlarından Örnekler

Siyah Beyaz Ev Dizaynlarından Örnekler

Konumuz dekorasyonsa biraz siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı dekorasyon örneklerinden bahsedelim. Efendim banyo dekorasyonlarından sıklıkla tercih edilen bu renk harmanı, oturma odası, salon veya yatak odası gibi diğer alanlarda pek tercih edilmez. Bunun sebebi ise siyah rengin karanlık bir özelliğe sahip olmasından kaynaklanan çekincelerdir. 

En Güzel Siyah Beyaz Dekorasyon Örnekleri

En Güzel Siyah Beyaz Dekorasyon Örnekleri

Evet siyah evlerinizi, odalarınızı karanlık gösterebilir, ancak beyaz etkisi ile bu durumu en aza indirgemekte mümkün. Beyaz duvarlar, siyah mobilya ve aksesuarlar ile oldukça şık görüntüler yakalayabilirsiniz. Bu kontrasta siyah ve beyazın bir arada motiflendiği halıları kullanarak daha güçlü bir hale de getirebilirsiniz ayrıca.

Dekorasyonda Siyah Beyaz Renk Kombinasyonları

Dekorasyonda Siyah Beyaz Renk Kombinasyonları

Aslında burada siyah ve beyaz ile ilgili olarak daha bir çok örnekler, uygulamalardan bahsedebiliriz. Ancak emin olun buna kelimeler yetersiz kalacaktır. Dolayısı ile sizler için hazırladığımız hemen alt tarafta yer alan foto galerimize göz atarak bu tarz dekorasyonlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz… 

SİYAH BEYAZ EV DEKORASYONLARINDAN ŞAHANE ÖRNEKLER