Eski Silikon Nasıl Sökülür En Detaylı Bilgi Burada

Eksi Silikon Nasıl Sökülür– Artık kış kapıda hatta evimizden içeri kadar girdi. Ama hala boya badana ev bakım tadilat işlerini hallatmediyseniz bence tam zamanı. Havalar daha da soğumadan kış sezonu için evinizin bakımını yapın. Bu konuda çok seçkim markalar var zaten siz de biliyorsunuz. Bunun dışında kışa girmeden daha başka bakımlar da yapılır.

eskimis-silikonlar-nasil-sokulur

Örneğin boyadan daha önemli konu da var. Özellikle banyo tuvalet mutfak gibi mekanlar daha çok su nem ıslaklığa maruz kaldıkları için bakımı düzenli yapılmalı. Islak zeminli mekanlarda yani tuvalet banyo mutfak gibi mekanlarda silikonlar kullanılır. Ne işe yarar bu silikonlar peki? Silikonlar dayanıklı esnek ve ilk etapta yapışkan kuruduktan sonra sağlam bir malzemedir. Duşakabin kenarları mutfak tezgah kenarlarında klozet alt kenarlarında sızdırmazlık sağlamak için kullanılan bir kimsayaldır. Ama bazen uzun zaman geçip bakımı yapılmazsa kararıp kötü görünümler ortaya çıkarabilmektedir. Hele de biz bayanlar kimyasal temizleyiciler olmadan temizlikten bir şey anlamayız. İlla çamaşır suyu olmalı silip temizlediğimiz alanlarda. Bu da mevcut silikonların kararmasına erimesine yol açar. Peki bu durumda ne yapmalı? En doğru yol bu eskiyen kararan silikonların temizlenmesi. Eski silikonlar nasıl temizlenir nasıl sökülür bu konuya çözüm bulalım.

eski-silikon-nasil-cikar

Eskiyen silikonlar mutlaka sökülecek. Bunun yerine yeni silikon çekilecek. Bu uzun ömürlü kimyasalı herhangi bir temizleyici ile temizlemek ya da oradan tamamen kaldırmak söz konusu değildir. En iyisi keskin bir alet ile alt zemine zarar vermeden kesip elinizle tutup kaldırmaktır. Zaten bir parça kesince lastik kıvamındaki silikonu elinizle tutup kaldırabilirsiniz. Bunun için en doğrusu silikonun olduğu alana uygun kesici bir alet olursa daha kolay olur işiniz. Genel itibari ile büyük parçaları söktüyseniz kalan küçük parçalar için piyasada bulabileceğiniz silikon sökücü Bison silikon remover ürün ile kalan parçalar sökülür. Silikon ile kaplı alanı tamamen temizlemek önemlidir. Yerine yenisini yapacağınız zaman tamamen temizlendiğinden emin olduktan ve zeminin kuru olduğundan emin olduktan sonra yeni silikon çekmelisiniz.

eskiyen-silikonlar-nasil-temizlenir