Dekorasyonda Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Dekorasyonda Kahverengi İle Uyumlu Renkler– Kahverengi ev dekorasyonunda yer etmiş çok ilgi gören renklerden biridir. Kahverengini ben samimiyet sıcaklık biraz ciddiyet, biraz klasik biraz modern etkileri görebilirsiniz. Ve bu renk dekorasyonda birçok renkle uygun kombine edilebilir. Ev dışında iş yerlerinde de kahve renkler oldukça ciddi bir görünüm elde edilebilir. Kahverengi her zaman tamamlayıcı iç mekanlarda da her zaman görmeye alışkın olduğumuz renkler arasındadır. Kahverengi ile ilgili dekorasyon hazırlanırken çoğu zaman kombine edilebilecek renklerde kararsız kalınabiliyor ve aynı zamanda ne kadar miktar kullanılması gerektiği konusunda yanlışlıklar olabiliyor. Kahverengini dekorasyonda yerlerde parke renklerinde ya da yine pencere çerçevelerinde mobilyalarda farklı tonlarda kullanılabilir. Kahverengi tek başına dekorasyonda kullanıldığında ağır ve boğucu olabileceğinden farklı uyumlu renklerle kombine edilmesi uygun olacaktır. Kahverengi ile uyumlu renkler kullanıldığında daha ilgi çekici bir dekorasyon elde edilebilir. Özellikle kahve tonları ile turkuaz rengini dengeleyerek çok hoş bir mekan oluşturabilirsiniz.

kahverengi-ev-dekorasyonu

Görsel derleme örneklerimizi inceleyerek kahve ile uyumlu renklerin nelerle uyumlu olabileceği konusunda bilgi edinebilirsiniz. Tabii eşyalarınızın uyumu yanında sizin de kullanacağınız renkler konusunda kendinizi sıcak hissetmeniz gerekir. Kahve koltuk takımınız varsa odalarınızın monotonluktan kurtulması için turuncu turkuaz mavi sarı fuşya gibi canlı renkleri tercih ederek renkli bir hava oluşturabilirsiniz. Koltuklarınızın o kasvet yaratan durumunu dağıtabilir daha eğlenceli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yine aydınlatmaları doğru yerlerde kullanabilir daha aydınlık hoş bir mekan oluşturabilir kahve dekorasyonunuza daha fazla vurgu oluşturabilirsiniz. Özellikle ben kahve ve sarı uyumuna çok bayıldım. Sarı çok renkli enerjisi yüksek bir renktir. Yine kahve dekorasyonunuza çok keskin olmayan yumuşak açık tonlarda bir sarıyı duvarlarınızda da tercih edebilirsiniz.

kahverengi-ile-sarinin-uyumu

Odanız çok aydınlık ferah bir mekan ise kahve aralarına kırmızı yerleştirebilirsiniz. Kırmızı ve kahvenin muhteşem uyumuna şahit olacaksınız. Ama tabi dar ve küçük bir mekana sahipseniz kırmızı ve kahve gibi koyu renklerin kombine edilmesini uygun görmüyorum. Fuşya da çok canlılık katacaktır kahve dekorasyonunuza. Dikkat çekici modern bir dekorasyon için fuşya sizin için bir tercih olabilir.

kahverengi-ile-fusya-uyumu

kahverengi-kirmizi-dekorasyon-uyumu