Palet Koltuk Nasıl Yapılır Modelleri

Palet koltuk modelleri yapılışı hakkında bu yazımızda sizlere bilgi vereceğiz çünkü son zamanlarda sıklıkla görüyorum bu palet mobilya tasarımlarını. Paletleri bazen çöplerde inşaat alanlarında görürüm. Bu şekle geleceğini de aklıma getiremezdim sanırım. Balkonlarda teraslarda özellikle de bahçelerde çok şık dekorasyonlar oluşturabilirsiniz palet mobilyalarla. Hatta şık renkli minderler ile evlerinizin içinde de oturma grubu olarak tercih edilebilir. Üzerinde minder olmadan sedir görünümünde olan palet mobilyalar minderlerle daha konforlu ve rahat görünüme kavuşuyor. Palet koltuk haricinde yatak odası için de palet mobilyaları tercih edebilirsiniz.

palet-koltuk-nasil-yapilir

Nette dolaşırken yatak odası için çok şık bir model görmüştüm. Dekorasyonunuza farklılık katma adına palet mobilyaları tercih ederek değişik görünümler elde edebilirsiniz. Peki bu kadar anlattıktan sonra palet koltuk nasıl yapılır nelere ihtiyacınız var bunları sizlerle paylaşalım. Öncelikle ihtiyacınız boyutunda ölçülerde paletler ahşap boyalar vidalar, matkap olabilir. Oturma grubu yapmak için üst üste paletleri yerleştirerek istenilen şekilde yükseklikte koltuklar elde edebilirsiniz.

palet-koltuk-modeli
Bence palet koltuklar yapmak sizin için de bu yaz günlerinde boş günlerinizi değerlendirme olarak tercih edebilirsiniz. Modellere baktığınızda ne kadar da zevkli bir iş olduğunu anlayacaksınız. Hem kolay hem de çok şık palet koltuklarınız olabilir. Paletleri boyamak farklı bir renkte kullanmak için önce zımparalayıp sonrasında boyamalısınız. Kendi renginde kullanmak için ise zımparadan sonra vernik atmanız yeterli olacaktır. Yapacağınız palet koltuklara mobilyalara teker takarak kolayca bir yerden bir yere taşıma olanağı bulabilirsiniz. Bir model gördüm ki asla palet olduğu da belli olmuyor. Oturma grubu olarak salon ya da oturma odalarınıza çok yakışacak bir model doğrusu. Böylece hem doğal kimyasalların karışmadığı harika bir mobilyanız olur. Son demlerini yaşadığımız bu son yaz günlerinde ise bahçelere teras ve balkonlara yetişecek harika palet sedirler yapabilirsiniz. Hala geç kalmış sayılmazsınız. Haydi siz de biraz farklı şeyler yapmak tasarlamak için örneklerimizden ilham alın. Palet koltukları yazın bahçeler teraslar için tercih edebilir üzerini rengarenk örtüler ve kırlentlerle süsleyerek hoş bir oturup keyif yapma mekanı oluşturabilirsiniz. Sevdiklerinizle eminim hoş sohbetler eşliğinde çay kahvelerinizi tüketebilirsiniz.

palet-oturma-grubu

paletten-yapilmis-kanepe