Ev dekorasyonunda siyah ve beyazın zerafetine hayran kalın

Ev dekorasyonunda siyah ve beyaz– İnsanlar evlerinde dekorasyon yaparken kimi zaman çelişkiye düşerler.Bu çelişkinin nedeni genelikle elalem denilen topluluktur. Bir şey yapacağımız zaman ‘elalem ne der’ düşüncesiyle kafamızdaki yapmak istediğimiz çoğu şeyi yapamayız. ‘Şunu der bunu der’ bırakın desinler siz hayatınızı yaşayın sonuçta bir kere dünyaya geliyorsunuz. Nasıl giyinmek istiyorsanız giyinin, evinizi nasıl dizayn etmek istiyorsanız edin kimse karışamaz buna tabii ki.

Dedik ya dekorasyon yaparken çelişkiye düşerler sizin mesela çok sevdiğiniz bir renk vardır o renge taparsınız adeta ama başkalarının düşüncesinden korktuğunuz için fikrinizi düşüncenizi yansıtamazsınız. Sonuçta yaşayacak olan siz değil misiniz. Mesela siyah rengini çok seviyorsunuz ,siyah rengiyle dekorasyon yapmayı düşünüyorsunuz kafanızda odanızı aydınlatma dizayn kombinleme herşey kafanızda bir komşu gelir (elalem üyelerinden birisi) ‘siyah odayı çok boğar’ der ve çıkar gider. Sizde başkalarını dinlerseniz fikir çöpe. Ama aslında siyah asil bir renk ve dekorasyona da çok yakışan bir renktir oysaki. Sadece doğru renkle doğru şekilde kombine etmek odaya yakıştırmak önemlidir. Bu arada siyahtan bu kadar bahsetmişken koyu renkli ev dekorasyonu örneklerini de görün istedim.

Akıl var mantık var siyah rengini düzgün kullanmazsan boğar tamam doğru ama siyah renginin yanına beyaz rengini eklersen odanı düzgün aydınlatırsan çok şık bir görüntü oluşturursun ve komşu gelir bakar gider hiçbir şey söylemez eve gittiğinde kocasına derki ‘aşağı komşu evini ne güzel yapmış sende burada televizyon izliyorsun’ 🙂 haksız mıyım arkadaşlar? Evet görsel örneklerde de gördüğünüz üzere siyah beyaz ayrılmaz bu ikiliyi şimdi de ev dekorasyonunda izleyeceksiniz. Kim bilir sizin de kafanızda bu denli düşünceler geziyor belki ama hayata geçirmek için biraz cesaret arıyorsunuz. İşte bu cesareti bu örneklerde bulabilirsiniz. Salonda, yatak odasında mutfakta siyah beyaz uyumunu deneyin korkmadan. Dünyanın rengi olan siyah beyaz inanın güzel bir hava oluşturacaktır mekanlarınızda. Öyle bir düşünceniz var ise yapın kimseden çekinmeyin. Sizler için hazırlamış olduğumuz siyah ve beyaz dekorasyon örneklerinden fikir edinerek çok şık dekorasyonlar yapabilirsiniz.