En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri– Açık renkli parke modelleri hakkettiği gibi yeniden trend oldu. Bir zamanlar Koyu renk parkeler moda iken şimdilerde modern ve başlıkta da belirttiğimiz gibi tarz mekanlarda açık renkli parkeler tercih ediliyor. Açık renkli parke renklerinin daha çok tercih edilme sebebi insanların daha iç açıcı ferah ortamlarda yaşamak istemeleri.

Belkide bu durumda koyu renk parkelerin üzerinde biriken tozlar ve çizik izleri ve mekanı olduğundan daha karanlık göstermesi nedenleri etkili olabilir. Açık tonlarda ki parkeler mekanlar hem daha aydınlık, hem de daha geniş gösteriyorlar ki bu oldukça önemli bir avantaj. Tabi bir de tozu koyu renk parkelere göre daha az göstermesi de yadsınamaz.

Akçaağaç, huş gibi açık renklerden tasarlanan parkeler ile daha ferah bir görünüme sahip bir mekan ufak bir değişimle çokta kolay olabilir. Koyu renk sadece çizik ve toz belli etme konusunda değil mekana bakıldığında daha boğuk, daha karanlık bir atmosfer yaratacaktır.

Zemin Dekorasyon Örnekleri ve Açık Renkli Parke Modelleri
Zemin Dekorasyon Örnekleri ve Açık Renkli Parke Modelleri

Bunu önlemenin en iyi yoluysa kullanılan koyu renk parkelerimizin açık tonlarla değiştirilmesi olacaktır. Daha aydınlık bir görünüme sahip ortam,bakıldığında daha geniş görünüme sahip bir mekan sadece ortamda bulunan parke değişimiyle mümkün olacaktır.

2016 Parke Modellerinden En Güzel Parke Renk ve Desenleri
2016 Parke Modellerinden En Güzel Parke Renk ve Desenleri

Ancak koyu renklerden hoşlanan ve evlerine bu tarz parkeler yaptırmak isteyen takipçilerimizi de hayal kırıklığına uğratmayalım, zira koyu renk parkenin şık, gösterişli bir havası vardır. Parke rengi koyulaştıkça odaya dağa ağır ve lüks bir görünüm etkisi kattığını görebilirsiniz.

Yeni Moda Açık Renkli Parke Modelleri ve Parke Kataloğu
Yeni Moda Açık Renkli Parke Modelleri ve Parke Kataloğu

Açık renkli parkeler ile ilgili olarak daha söylenebilecek çok şey var, ancak bunun yerine açık tonlardaki parkeler ile yapılan dekorasyon örneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Bunun için alt tarafta yer alan foto galerimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır…

AÇIK RENKLİ PARKELER ile DEKORASYON ÖRNEKLERİ