Dikkat Çekici ve Renkli Merdiven Dekorasyonları

Merdiven dekorasyon fikirleri – Ev dekorasyonlarınız da dikkat çekici bir özellikte olması gerekirken odak noktası olmaktan çok uzak merdivenlerinize biraz hareket getirerek göze çarpan bir odak noktası yaratabilir, görkemli ve vurgulu sahip bir merdivenle, evinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.Merdivenli mekanlarda oturmanların ev dekorasyonlarında özellikle antreye inen merdivenler etkileyici bir yapıya sahip olmalıdır. Trabzanları, basamakları ile nefes kesen bir güzellik taşımalıdırlar. Ancak merdivenleriniz bu niteliklerden uzaksa, çok renkli bir dekorasyonu ile tüm dikkatleri merdivenlerinize çekebilirsiniz.

Renkli Merdiven Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Cesur bir görünüme sahip, rengarenk merdivenler, konuklarınızı kendisine hayran bırakacaktır. Dolayısı ile merdivenleriniz de gökkuşağı etkisi oluşturmak için her basmağı farklı bir renge boyayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak merdiveniniz için bir renk seçmeden hemen önce, bu renklerin evinizin geri kalanıyla nasıl uyum sağlayacağını ve etrafındaki odalarla nasıl bağlantı sağlayacağını gözden geçirin.

Yaratıcı Merdiven Dekorasyonlarından Örnekler

Antrenizin belirli bir renk uyumu varsa, sadece iki renk tonunu seçerek merdivende bunları sırayla kullanbilirsiniz. Kesintisiz bir görünüm için, renkleri zarif bir şekilde açıktan koyuya katmanlar şeklinde kullanarak bir gölge etkisi yaratabilirsiniz.

Merdivenlerinizi Boyarken Bunlara Dikkat Edin
Boyamaya başlamadan önce özel bir ahşap astar boyası kullanmak merdivenlerinizin boyasının daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ahşap astar boyası boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar ve boyanın dayanıklılığını artırır.

Merdiven Boyama İpuçları ve Ev Dekorasyon Fikirleri

Boyamaya merdivenin üst tarafından başlayın ve aşağıya doğru acele etmeden yavaş yavaş ilerleyin. Boya yaparken fırçanızın ahşabın damarlarına ulaştığından emin olun. İlk kat boyamayı tamamladıktan sonra, ikinci katı uygulamadan önce 6-8 saat bekleyin.

RENKLİ MERDİVEN DEKORASYONLARINDAN ÖRNEKLER