Dekor Aşk İşidir !

İnsanoğlu yaradılışından bu yana yaşadığı yer güzelleştirmeye çalışır, bunun için çaba sarf eder. Bu bir içgüdüden ziyade bir mükellefiyettir. Yaşadığı alanları daha yaşanılabilir, daha güzel bir alan için uğraş veren İnsanoğlunun, bırakın modern ve postmodern zamanlarda ki mekanlarını, tarihin başlangıç zamanlarında ki bu gün bize o dönem hakkında, o çağların yaşayış biçimi hakkında önemli ipuçları veren barınaklarını incelediğiniz zaman bile bu durumun en güzel örneklerine rastlıyorsunuz. Yaradılış efsanesinin en önemli unsurları arasında yer alan barınaklar, ardından gelen kulübeler, çamur yapılar da dekorasyonun ilk öğelerini görüyoruz.

O zamanlar insanlar tek amaçları ve aktiviteleri olan, yaşamak için mecburen yapmak zorunda  oldukları avlanma işini duvarlarına kök boyaları ile işlemişler. Daha sonraları sosyal yaşamın gerçekleri av enstanteneleri ile birlikte duvarlara yansımış. Peki bunu neden yapmış ilk insanlar, neden duvarlarına bir şeyler çizme, duvarlarını el izleri ile süsleme ihtiyacı duymuşlar ? Tabi ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi iç güdüsünde var olan yaşadığı yeri güzelleştirme içgüdüsü ve yaşadığı mekanları daha yaşanılabilir bir yer haline getirme zorunluluğundan dolayı.

Çamurun ateşte ilk pişirilmesi ile meydana gelen tuğla ile yapılan evler yüzyıllar boyu insanoğlunun yeni barınağı olmuş. İlkel mağaraların ve kulübelerin yerini almışlar. Taaa ki bu gün yaşamımızı borçlu olduğumuz doğayı mahvettiğine inandığımız beton keşfedilince ye kadar. Bu gün hemen hepimiz beton binalarda yaşıyoruz. Ancak ilk insanlar ile aramızda ki dekorasyon içgüdüsü arasında hiç bir değişiklik yok.

Sadece onlara göre bizler daha şanslıyız, çünkü onlar dekorasyonu tamamen olmayan kendi keşfetmek zorunda oldukları olmayan yöntemler ve hammaddeler ile yapmak zorundaydılar. Şimdilerde ise hammadde ve malzeme konusunda sıkıntı, yok. Üstelik dekorasyon konusunda sıkıştığımız zaman fikir alabileceğimiz çeşitli merciler, dekoratörler, mimarlar ve internet var. İnternette ise bu konuda her daim yanınızda olan dekorask.net var !..

İlk İnsanlar Evlerini Nasıl Süslerdi

Dekorask.net olarak ilk insandan bizleri ayıran dekorasyon öğelerini en ince detayları ile sizlerle buluşturarak, dekorasyon anlamında, neandertal ve homosapien ile aramızda ki farkı sadece milyonlarca yıla değil, dekorasyon uygulamalarına da yansıtmaya çalışıyoruz. Örneğin ilk insanlar duvarlarını renklendirmek adına günlerce kök boyası hazırlamak ve bilmedikleri bir rengi keşfetmek adına uğraşverirlerken, dekorask.net sizler için duvar boya renklerinin onbinlerce tonunu inceliyor ve bir tıkla beğenilerinize sunuyor.

Gün boyu hanımlarınızın leziz yemekleri hazırladığı ve dolayısı ile günün önemli bir bölümünü geçirdiği mutfaklar için dekorask.net’in harika mutfak dekorasyon örnekleri ve fikirleri var. Burada ki örneklere göz atarak mutfak dekorasyonunuz için ilham alabiliyorsunuz. Ayrıca sadece mutfak dekorasyonları ile mutfağı sınırlandırmıyoruz, hazır mutfak dolabı markaları ve fiyatlarını da sizler için inceliyoruz.

Dekorask.net Mutfak Dekorasyonu ve Hazır Mutfak Dolapları

Ya işten yorgun argın gelip de günün stresini atmak adına girdiğimiz banyolar, buralara güzelleştirmeyeceğimizi mi sanıyorsunuz. Merak etmeyin dekorask.net’in bu alanlar içinde inanılmaz şık ve yaratıcı banyo dekorasyon fikirleri ve örnekleri var. Bu örneklerden ilhan alarak banyolarınızı bir İmparatorun gösterişli hamamına çevirebilirsiniz…

Banyodan çıkınca oturma odalarımıza yerleşiriz, ev halkı ile etkileşime geçtiğimiz evimizin en önemli ortak alanı ise oturma odalarımızdır, elbette dekorask.net’in çarpıcı oturma odası dekorasyonlarını da görmeniz gerekiyor. Oturma odası dekorasyon ipuçları ile akşam vakitlerini aileniz ile dizilerini izlediğiniz bu mekanı daha sofistik bir hâle getirebilirsiniz…

Dekorask.net Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

Oturma odalarında iş bitip saatler hayli ilerleyince ev ahalisi de bu yaşam alanından ayrılır, yatak odalarının yolunu tutarlar. O halde bu  sadece size özel olan alanın dekorasyonu ile ilgili de dekorask.net’in rüya gibi yatak odası dekorasyonlarına da göz atmanız gerekecektir, zira bu örnekler sayesinde emin olun yatak odanıza bambaşka bir açıdan bakacaksınız…

Dekorask.net Ev Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Makalenin sonunu salonlara ayırdık, zira salonlarımız sadece konuklarımıza özel bir alan olduklarından, aynı zamanda dış dünyaya da açılan kapımızdır da. Konuklarınıza dekorasyon zevkiniz hakkında önemli ipuçlarını burada verirsiniz. Dekorasyonunuza bayılan misafirleriniz de dekorasyon konusunda ne kadar zevkli olduğunuzu dilden dile kulaktan kulağa dolaştırırlar. Dolayısı ile salonlar evimizin dış dünyaya açılan penceresi niteliği taşırlar ve doğal olarak evlerimizin en fazla para harcanan ve en fazla emek sarf edilen kısmıdır salon dekorasyonları. İşte bu noktada devreye yine dekorask.net olarak bizler gireriz ve salonlarınız için en güzel perdeleri, salon zeminleriniz için en güzel halıları, en yeni salon mobilyalarını ve nefes kesen yerli ve ithal duvar kağıdı desenlerini araştırır, göz kamaştıran asma tasarımlarını bulur getirir, beğenilerinize sunarız.

İşte tüm bu anlattıklarımızdan dolayı ev dekorasyonu ile ilgili olarak hemen her konuda doğru bilgilere ulaşmak ve donanımlı editörlerimizden yardım almak adına  dekorasyonu aşkla yapan dekorask.net’i sıkı takip etmenizi öneririz…