Çok Değişik Dekoratif Şaraplık Tasarımları

Dekoratif Şaraplık Modelleri – Şarap kültürü pek olamayan bir ülke olmamamıza rağmen, bir Avrupa ülkesine nazaran şarap tüketiminin son derece düşük seviyelerde olduğu ülkemizde şaraplık modellerine inanılmaz bir ilgi var. Ancak bu ilgi az önce de bahsettiğimiz gibi şaraba olan düşkünlüğümüzden değil, bu ürünleri dekoratif amaçlı ev aksesuarı kullanmamızdan kaynaklanıyor.

Anlayacağınız bizler şarabı tüketmek yerine süs eşyası ve aksesuar olarak kullanıyoruz. Ancak şarap tutkunu ve koleksiyoncuların demirbaş aksesuarlardan biri olan şaraplık modelleri, estetik ve kullanışlı tasarımları ile mahzen boyutunda olmasa da kişisel ve küçük çaplı koleksiyoncuların da ilgisini çeken dekoratif ürünler arasında yer alıyor.

İlginç Şaraplık Tasarımları

İlginç Şaraplık Tasarımları

Şaraplık çok farklı tasarımlarımdan rahatlıkla denenebileceği, ucu oldukça açık bir olgu. Şaraplık tasarımlarında aklınıza gelebilecek bir çok malzemeyi hammade olarak kullanabilirsiniz. Piyasada hem ferforje, hem de ahşap yapılı bir çok dekoratif şaraplık tasarımı mevcut.

Dekoratif Ahşap Şaraplık Modelleri

Dekoratif Ahşap Şaraplık Modelleri

Özellikle figürler üzerine işlenen oymalarla elde edilen şaraplık modelleri, 2016 yılı koleksiyonunda öne çıkarken, şarap tutkunları arasında fenomen olan popüler figürler bu yıl da koleksiyonda yerini alıyor.

Ferforje Şaraplık Tasarımlarından Örnekler

Ferforje Şaraplık Tasarımlarından Örnekler

Biz de bu popüler ve demirbaş aksesuarlar arasından, sadece şarap tutkunu ve şarap koleksiyonerler için değil, evlerinde dekorasyon amaçlı bu ürünlerin yer almasından hoşlanan takipçilerimiz için de hem ferforje, hem de ahşap yapılı şaraplıklardan oluşan ilginç bir foto galeri hazırladık. Burada ki görsellere göz atarak hayalinizdeki şaraplığı bulabilirsiniz. İşte birbirinden şık figürler ve motiflerle şekillenen 2016 şaraplık modelleri:

Dekoratif Şaraplık Modelleri Örnekleri