Dünyanın En İlginç ve Güzel Ev Tasarımları

Dünya'nın en güzel evleri ve bu evleri insanlar nasıl dekore etmişler ? Nerelere nasıl evler yapmışlar, ağaçlardan evler, deniz kenarında, uçurum kenarında ve hatta denizin içine evler. Şimdi sizlere dünyanın en ilginç ve bir o kadar güzel, özel evlerini sunuyoruz. 

deniz içerisinde değişik bir tasarımı

deniz içerisinde değişik bir tasarımı

Aslında bu tür düşüncelerde yurt dışında yaşayan avrupalı insanlar çok öncüler. Özellikle eğitim seviyeleri ve gelir seviyeleri ile hiç birşeye ihtiyacı olmayan bu insanlar, ev yapımında, dizaynında harikalar yaratıyorlar. tabiki biz Türk insanlarının sürekli çalışma zorunluluğu da bu tür şeylere eğilemememize neden oluyor. Yani yoksa bizlerde harikalar yatarabiliriz 🙂

bir yamaca oturtulmuş uçak enkazından tasarlanan yaratıcı bir ev

bir yamaca oturtulmuş uçak enkazından tasarlanan yaratıcı bir ev

Apartmanlarda, rezidaslarda yaşamaktan bıkıp usanan avrupalı ve amerikalılar, hem doğa ile iç içe olmak, hemde farklı bir şeyler yaşamak adına ilginç evler tasarlarken, bu hayallerini gerçekleştirmek adına bir çok şeyden faydalanıyorlar. Örneğin yukarıda resmini görsüğünüz bu ev bir uçak enkazından meydana geliyor. 

Adamlar yaratıclık adına başka neleri kullanmıyorlarki ? Betondan çok büyük kanalizayon boruları, eski otobüsler bu malzemeler arasında yer alırken, birde normal ev tasarımlarından sıkılıp baş aşağı evler yapanlar var. Bunların hepsini foto galerimizde inceleyibilirsiniz.

Şimdi dünyadaki en güzel ev örneklerini inceleyerek sizler için oluşturduğumuz resim galerisine göz atma zamanı. Bu resimleri aşağıdaki galeriye tıklayarak tek tek te aynı zamanda inceleyebilirsiniz. 

DÜNYANIN EN İLGİNÇ EV FİKİRLERİ